Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Miłkowicach

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Miłkowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie chojnowskim w diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chojnów

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Miłkowicach – więcej informacji

Miłkowice

ul. Słoneczna 2
59-222 Miłkowice

Data powołania
1972

Wyznanie
katolickie

legnicka

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Miłkowicach – historia i codzienne życie

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Miłkowicach to parafia rzymskokatolicka, która ma bogatą historię sięgającą XIX wieku. Kościół, będący sercem wspólnoty, został konsekrowany w 1875 roku i od tego czasu stanowi miejsce modlitwy oraz duchowego wsparcia dla mieszkańców. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, a liturgia sprawowana jest zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Wierni mogą uczestniczyć we mszach świętych o różnych porach dnia, co umożliwia im dostosowanie harmonogramu do codziennych obowiązków. Księża z parafii dbają o żywość wiary swoich parafian poprzez regularne nabożeństwa oraz spotkania modlitewne.

Kancelaria parafialna działa od poniedziałku do piątku i służy pomocą we wszelkich intencjach związanych z życiem sakramentalnym oraz administracyjnym. Parafia angażuje się również w działalność charytatywną na rzecz lokalnej społeczności. W miłkowskim domu Bożym każdy znajdzie miejsce na chwilę refleksji oraz duchowe wsparcie Jezusa Chrystusa.