Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie złotoryjskim w diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Złotoryja

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie – więcej informacji

Adres
Wilków 5359-513 Wilków

Data powołania

23 kwietnia 1972

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Złotoryja

Wspomnienie liturgiczne
8 grudnia

 

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie jest miejscem pełnym historii i duchowego bogactwa. Powstała w 1923 roku, od tego czasu nieprzerwanie służy wiernym jako parafia rzymskokatolicka. Kościół parafialny, zbudowany z czerwonej cegły, stanowi centralny punkt życia religijnego mieszkańców Wilkowa.

Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Szczególną uwagę przyciąga liturgia niedzielna, która gromadzi licznych wiernych na modlitwę i wspólne przeżywanie Eucharystii. Msza święta celebrowana jest przez doświadczonych księży z sercem oddanych swojej posłudze.

Parafianie mają również możliwość skorzystania z kancelarii parafialnej oraz uczestniczenia w różnych intencjach mszy świętych. Parafia organizuje liczne wydarzenia religijne oraz spotkania dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów Jezusa Chrystusa.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej to moment szczególny dla wszystkich zgromadzonych wiernych domu Bożego. Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny żywo angażuje się także we wsparcie lokalnej społeczności poprzez różnorodne inicjatywy charytatywne.

Zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca modlitwy i duchowej refleksji!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *