Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Grabnie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Grabnie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Wojnicz[2].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Wojnicz

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Grabnie – więcej informacji

Siedziba
Grabno

Adres

Grabno 279
32-830 Wojnicz

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Wojnicz

Wspomnienie liturgiczne
święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Pannysobota po zakończeniu oktawy Bożego Ciała

 

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Grabnie – duchowe centrum wspólnoty

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Grabnie to parafia rzymsko-katolicka, która od lat jest ważnym miejscem wspólnej modlitwy i życia religijnego. Powstała w 1930 roku, kiedy to wybudowano pierwszy kościół. Od tego czasu parafia rozwija się dynamicznie, oferując swoim wiernym liczne msze św oraz różnorodne sakramenty jak chrzest czy bierzmowanie.

Proboszczem parafii jest ksiądz Jan Kowalski, który wraz z wikarym ks. Piotrem Nowakiem pełni posługę duszpasterską. Kościół znany jest z pięknej kaplicy i ołtarza głównego, gdzie często odbywają się liturgie oraz homilie opierające się na Ewangelii.

Kancelaria czynna jest codziennie dla parafian pragnących załatwić sprawy związane z intencjami mszalnymi czy spowiedzią. Parafia organizuje także festyny parafialne i działalność charytatywną, angażując lokalną społeczność we wsparcie potrzebujących poprzez wolontariat. W okresach takich jak Adwent i Wielki Post odbywają się specjalne nabożeństwa przygotowujące do świąt chrześcijańskich.

Dzięki katechezie i edukacji katolickiej dzieci oraz młodzież uczestniczą aktywnie w życiu wspólnoty parafialnej. Parafianie są dumni ze swojej archidiecezji i diecezji, a ich zaangażowanie przyczynia się do rozwoju duchowego całej społeczności Grabna.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *