Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie – znajduje się w dekanacie Kamienna Góra Wschód w diecezji Legnickiej. Obsługiwana jest przez księży diecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Marcin Kaluta.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie – więcej informacji

Siedziba
Marciszów

Adres

ul. Sołecka 5
58-410 Marciszów

Data powołania
1945

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie – historia i teraźniejszość

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marciszowie to parafia rzymskokatolicka, która od lat pełni ważną rolę w życiu duchowym mieszkańców. Została założona w 1930 roku, a jej kościół jest miejscem codziennej modlitwy i spotkań wiernych. Msze święte odbywają się tu codziennie, zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Liturgia mszy świętej przyciąga licznych parafian, którzy pragną oddać swoje intencje serca Jezusowi.

Kancelaria parafialna jest otwarta regularnie dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy administracyjnego. Księża z Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny są zawsze gotowi do pomocy swoim wiernym. Kościół ten nie tylko organizuje msze i liturgie, ale także różne inicjatywy społeczne oraz kulturalne.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej jest momentem głębokiej refleksji dla uczestników. Wierni mogą uczestniczyć na żywo lub online, co pozwala na kontynuowanie modlitwy nawet podczas trudniejszych czasów. Parafia ta stanowi prawdziwe serce wspólnoty lokalnej – miejsce spotkań, rozmów oraz wspólnych działań na rzecz dobra całej społeczności Marciszowa.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *