Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczepanowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczepanowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Tarnów Zachód[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Tarnów Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczepanowicach – więcej informacji

Siedziba
Szczepanowice

Adres

Szczepanowice 112
33-114 Rzuchowa

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Tarnów Zachód

Wspomnienie liturgiczne
święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Pannysobota po zakończeniu oktawy Bożego Ciała

 

Historia i życie Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczepanowicach

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczepanowicach to ważne miejsce dla lokalnej wspólnoty. Jej historia sięga lat 50. XX wieku, kiedy to została założona jako parafia rzymsko katolicka przez pierwszego proboszcza parafii. Od tamtej pory kościół stał się centrum duchowego życia mieszkańców.

Kościół, z pięknym ołtarzem i kaplicą, jest miejscem codziennej modlitwy oraz licznych mszy św., celebrowanych przez obecnego proboszcza i wikariusza. W zakrystii przygotowywane są intencje mszalne na różne okazje: chrzest, bierzmowanie czy spowiedź.

Parafia pw angażuje się również w działalność charytatywną oraz organizuje festyn parafialny, który przyciąga wielu wiernych. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku i służy pomocą we wszelkich sprawach sakramentów oraz katechezy.

Liturgia prowadzona jest zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego, a homilie niosą przesłanie ewangeliczne do serc parafian. Wspólnota parafialna aktywnie uczestniczy w życiu religijnym poprzez modlitwę podczas adwentu i wielkiego postu oraz inne formy edukacji katolickiej oferowane przez diecezję lub archidiecezję.

Duchowni dbają o rozwój duchowy wiernych poprzez różnorodne inicjatywy takie jak wolontariat czy katecheza dla dzieci i młodzieży uczęszczających na lekcje religii. Dzięki ich zaangażowaniu Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny pozostaje żywym świadectwem wiary chrześcijańskiej na terenie Szczepanowic.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *