Parafia Objawienia Pańskiego w Brenniku

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Objawienia Pańskiego w Brenniku – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Złotoryja, w diecezji legnickiej[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Złotoryja

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Objawienia Pańskiego w Brenniku – więcej informacji

Adres
Brennik 3859-500 Złotoryja

Wyznanie
katolickie

Diecezja
legnicka

Dekanat
Złotoryja

Kościół parafialny
Objawienia Pańskiego

Wspomnienie liturgiczne
6 stycznia

 

Parafia Objawienia Pańskiego w Brenniku – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Objawienia Pańskiego w Brenniku to parafia rzymskokatolicka, która od lat pełni ważną rolę w życiu mieszkańców. Historia tej parafii sięga początku XX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła pod wezwaniem Jezusa Chrystusa. Kościół ten jest miejscem codziennych modlitw i mszy świętej, które odbywają się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

W każdą niedzielę wierni gromadzą się na liturgii, aby wspólnie celebrować Eucharystię i modlić się o intencje swoich bliskich. Parafia oferuje również szeroki zakres usług duszpasterskich – od sakramentów po spotkania formacyjne prowadzone przez księży z wieloletnim doświadczeniem.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy organizacyjnego. Parafianie mogą tu załatwiać sprawy związane z chrztem, ślubem czy pogrzebem. Dom parafialny natomiast stanowi centrum spotkań dla różnych grup działających przy kościele.

Żywo bijące serca wiernych sprawiają, że Parafia Objawienia Pańskiego w Brenniku tętni życiem każdego dnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *