Parafia Objawienia Pańskiego w Radostowie Średnim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Objawienia Pańskiego w Radostowie Średnim – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubań w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1994[2][3].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Objawienia Pańskiego w Radostowie Średnim – więcej informacji

Siedziba
Radostów Średni

Adres

Radostów Średni 71
59-800 Lubań

Data powołania
27 czerwca 1994

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Józef Olechowski

Wspomnienie liturgiczne
6 grudnia

 

Parafia Objawienia Pańskiego w Radostowie Średnim – Miejsce duchowego wzrostu

Parafia Objawienia Pańskiego w Radostowie Średnim to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią. Kościół, który jest sercem wspólnoty, został założony w 1895 roku i od tamtego czasu pełni rolę centrum duchowego życia mieszkańców. Codziennie odbywają się tu msze święte, a liturgia przyciąga wiernych zarówno z Radostowa Średniego, jak i okolicznych miejscowości.

Msza święta na niedzielę gromadzi licznych parafian pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem i uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Mszy niedzielne są szczególnie uroczyste, a księża starają się dotrzeć do serc każdego uczestnika poprzez żywo głoszone kazania.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie dni powszednie dla wszystkich pragnących załatwić sprawy związane z sakramentami czy intencjami mszalnymi. W domu parafialnym organizowane są spotkania grup modlitewnych oraz katechezy dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do pierwszej komunii oraz bierzmowania.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej poprzedza chwila skupienia i modlitwy indywidualnej, co pozwala wiernym lepiej przygotować się do liturgii. Parafia Objawienia Pańskiego w Radostowie Średnim to miejsce pełne ciepła duchowego, gdzie każdy może odnaleźć spokój duszy oraz umocnienie wiary poprzez codzienne praktyki religijne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *