Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu znajduje się w dekanacie Legnica Wschód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Robert Bielawski. Mieści się przy ulicy św. Jadwigi w Legnickim Polu.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu – więcej informacji

Siedziba
Legnickie Pole

Adres

ul. św. Jadwigi 1
59-241 Legnickie Pole

Data powołania
1201

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Historia Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XIX wieku. Kościół, będący centrum duchowym tej wspólnoty, jest miejscem codziennych mszy świętej oraz licznych wydarzeń liturgicznych. W dni powszednie wierni mogą uczestniczyć w modlitwie oraz msza o różnych godzinach, co umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

W niedzielę kościół gromadzi liczne rodziny na uroczystej msze, które są sercem życia parafialnego. Księża z zaangażowaniem prowadzą liturgię oraz posługują duchowo wszystkim wiernym. Kancelaria parafialna jest otwarta dla tych, którzy pragną załatwić sprawy intencji mszalnych czy też inne kwestie związane z życiem religijnym.

Rozpoczęcie każdej niedziela to czas na refleksję i modlitwę we wspólnocie domu bożego Jezusa Chrystusa. Parafia żywo angażuje się również w działania charytatywne i społeczne, wzmacniając więzi międzyludzkie oraz duchowe swoich członków.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *