Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, Strzelin

parafia

Postawowe informacje

ul. Św. Floriana 2
57-100 Strzelin
tel: 71/392-08-78
krzyza.strzelin(a)archidiecezja.wroc.pl
krzyza.strzelin.archidiecezja.wroc.pl

GPS: N50.77997, E17.06949
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Strzelin

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.00, 20.00
dni powszednie: 7.00, 18.00

Więcej informacji na temat parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Strzelin

Proboszcz:   Ks. Andrzej PORĘBNY – ust. 2010
Wikariusz:   Ks. Wiesław WAWRZYNÓW – ust. 2010
Ks. Przemysław PARUCH – ust. 2016
Ks. Michał STASZAK – ust. 2020
Liczba mieszkańców:   12052
Kościół pomocniczy:   Strzelin, Rotunda pw. św. Gotarda
Kaplica:   Górzec, pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; USK o/Strzelin, pw. NMP Częstochowskiej; Zakład Karny
Kaplica cmentarna:   Strzelin
Odpust:   14 września
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   10 października
Miejscowości:   Chociwel (2 km), Dobrogoszcz (5 km), Górzec (4 km), Krzepice (3 km), Mikoszów (2 km), Pęcz (3 km), Piotrowice (6 km), Strzegówek (4 km), Szczawin (2 km), Warkocz (5 km)
Ulice:   Asnyka, Bałuckiego, Bella, Bolka I Świdnickiego, Borowska, Bolesława Chrobrego, Dąbrowskiej, Długosza, Dubois, Dzierżoniowska, św. Floriana, Galla Anonima, Górnicza, Grunwaldzka, św. Jana, Jana Pawła II, Kadłubka, Kamienna, Kochanowskiego, Konopnickiej (nr. od 1 do 27), Kościelna, Kościuszki, Kochanowskiego, Kilińskiego, Kraszewskiego, Królowej Jadwigi, Krzepicka, Krzywoustego, Książąt Brzeskich, Kwiatkowskiego, Lubowskiego, Łokietka, Łozińskiego, Matejki, św. Michała Archanioła, Michałkiewicza, Mickiewicza, Moniuszki, Młynarska (nr. od 2 do 8), Nałkowskiej, Ogrodowa, Oławska, Orzeszkowej, gen. Okulickiego, Piastowska, Piłsudskiego, pl. 1 Maja, Pocztowa, Podwale, Poniatowskiego, Powstańców Śląskich, ks. Popiełuszki, Reja, Reymonta, gen. Grota-Roweckiego, Rybna, Rycerska, Rynek, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Staszica, Wita Stwosza, Szybalskiego, Westerplatte, Wiśniowa, Wodna, Wojska Polskiego, Wolności, Wrocławska, Zamkowa, Zapolskiej, Ząbkowicka, Żeromskiego, Żwirki i Wigury
Przedszkole:   Przedszkole Miejskie nr 1, ul. Piłsudskiego 10a; Przedszkole Miejskie nr 2, ul. Sikorskiego nr 7; Przedszkole Niepubliczne „BAJKA”, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3
Szkoła podstawowa:   Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3, pl. 1 Maja 10; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Sienkiewicza 41
Zespół Szkół:   Zespół Szkół Specjalnych w Centrum Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie, Mikoszów 27; Zespół Szkół nr 1, ul. Staszica 5 (liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, technikum, ZSZ)
Szkoła Średnia:   Liceum Ogólnokształcące, ul. Jana Pawła II 23
Opieka duszpasterska:   USK o/Strzelin, Zakład Karny; Państwowy Dom Dziecka, Górzec; Ośrodek Rehabilitacyjny „Celestyn”
Cmentarz:   Strzelin (kom., par.)
Erygowanie Parafii:   XIII w.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Rada Parafialna, zespół Caritas, chór parafialny, schola młodzieżowa i dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, Krąg Biblijny, grupa modlitewna Taize, grupa ewangelizacyjno-modlitewna „Emmanuel”, Odnowa w Duchu ŚwiętymRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *