Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Krzysztof Klim. Erygowana w 1952 roku[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chocianów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie – więcej informacji

Siedziba
Brunów

Adres

Brunów 56
59-140 Chocianów

Data powołania
1952

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Krzysztof Klim

Wspomnienie liturgiczne
14 września

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie – historia i codzienność

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie to znana parafia rzymskokatolicka, która ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący sercem parafii, został zbudowany w 1789 roku i od tego czasu stanowi miejsce modlitw oraz spotkań wiernych. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, a dni powszednie są okazją do uczestnictwa w liturgii o różnych godzinach.

Każda niedziela jest szczególnym dniem dla parafian – wtedy kościół tętni życiem podczas licznych mszy świętych oraz nabożeństw. Wierni mogą składać intencje modlitewne zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem kancelarii parafialnej. Księża dbają o duchowe potrzeby wspólnoty, organizując liczne inicjatywy religijne oraz spotkania formacyjne.

Rozpoczęcie każdego dnia od mszy świętej pozwala na głębokie przeżywanie wiary oraz zbliżenie do Jezusa Chrystusa. Parafia angażuje swoich członków nie tylko poprzez liturgię niedzielną, ale również przez różnorodne formy aktywności religijnej na co dzień. To miejsce pełne życia duchowego i otwarte dla wszystkich pragnących znaleźć drogę do Boga we wspólnocie serc żywo oddanych wierze katolickiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *