Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzostku

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzostku – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Brzostek.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Brzostek

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzostku – więcej informacji

Brzostek

ul. Słoneczna 1
39-230 Brzostek

rzeszowska

Brzostek

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzostku – Serce wspólnej modlitwy

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzostku jest jednym z ważniejszych miejsc kultu religijnego na Podkarpaciu. Parafia rzymskokatolicka, która swoje początki datuje na XVIII wiek, odgrywa kluczową rolę w życiu duchowym lokalnej społeczności. Kościół, będący siedzibą parafii, zachwyca swoją architekturą i jest miejscem codziennych mszy świętych oraz różnych liturgii.

Każdego dnia powszedniego wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej o różnych godzinach. Szczególną wagę przywiązują do niedzielnych nabożeństw, które gromadzą licznych mieszkańców z okolicznych domów i miast. Wspólna modlitwa jednoczy serca ludzi i umacnia ich więź z Jezusem Chrystusem.

Kancelaria parafialna działa aktywnie przez cały tydzień, oferując pomoc duchową oraz organizując intencje mszalne. Strony internetowe parafii regularnie informują o bieżących wydarzeniach i inicjatywach duszpasterskich. Dzięki temu życie wspólnoty tętni żywo każdego dnia tygodnia.

Niedzielne msze są szczególnie uroczyste; wierni zbierają się licznie wokół stołu Pańskiego, aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie i liturgii słowa Bożego prowadzonej przez proboszcza Piotra Kowalskiego. Kościół staje się wtedy prawdziwym centrum życia duchowego dla wszystkich członków tej wyjątkowej społeczności.