Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Erwin Jaworski. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 25 października 1957. Do dnia 16 października 2012 była to również parafia wojskowa należąca do dekanatu Sił Powietrznych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W tym dniu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podjął decyzję o rozformowaniu parafii garnizonowej[2]. Do dnia 16 lutego 2012 roku parafia należała do Śląskiego Dekanatu Wojskowego.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze – więcej informacji

Siedziba
Jelenia Góra

Adres

ul. 1 Maja 45
58-500 Jelenia Góra

Data powołania
25 października 1957

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Wezwanie
Podwyższenia Krzyża Świętego

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *