Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Erwin Jaworski. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 25 października 1957. Do dnia 16 października 2012 była to również parafia wojskowa należąca do dekanatu Sił Powietrznych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W tym dniu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podjął decyzję o rozformowaniu parafii garnizonowej[2]. Do dnia 16 lutego 2012 roku parafia należała do Śląskiego Dekanatu Wojskowego.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze – więcej informacji

Siedziba
Jelenia Góra

Adres

ul. 1 Maja 45
58-500 Jelenia Góra

Data powołania
25 października 1957

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Wezwanie
Podwyższenia Krzyża Świętego

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze – serce duchowe miasta

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze to rzymskokatolicka wspólnota, która od lat pełni ważną rolę duchową w życiu mieszkańców. Parafia została założona w 1903 roku i od tamtej pory nieprzerwanie gromadzi wiernych na modlitwę i liturgię. Kościół, będący centralnym punktem parafii, zachwyca swoją architekturą oraz pięknem wnętrz.

Codziennie odbywają się msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej o różnych godzinach, co umożliwia im dostosowanie modlitwy do codziennych obowiązków. Parafia jest również miejscem rozpoczęcia wielu inicjatyw społecznych oraz religijnych.

W kancelarii parafialnej można załatwić sprawy związane z intencjami mszalnymi czy sakramentami. Księża pełnią posługę duszpasterską z oddaniem i otwartością na potrzeby każdego członka wspólnoty. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego to miejsce żywej wiary, gdzie każdy może odnaleźć spokój ducha oraz wsparcie dla swojego serca.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *