Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Klisinie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Klisinie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji opolskiej, w dekanacie Głogówek[1].

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Głogówek

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Klisinie – więcej informacji

Województwo
 opolskie

Siedziba

Klisino

Adres
Klisino 11848-100 Głubczyce

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
opolska

Wezwanie
Podwyższenia Krzyża Świętego

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Klisinie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Klisinie, parafia rzymskokatolicka położona w malowniczej miejscowości Klisino, od lat stanowi centrum duchowego życia mieszkańców. Historia tej parafii sięga XVIII wieku, kiedy to powstał pierwszy kościół. Obecnie proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikariuszem i innymi duchownymi troszczy się o potrzeby wiernych.

W każdą niedzielę odprawiane są msze św., podczas których wierni mogą uczestniczyć we wspólnej modlitwie oraz słuchać homilii i ewangelii. W kościele znajduje się piękny ołtarz oraz zakrystia, gdzie przygotowywane są intencje mszalne. Parafianie chętnie biorą udział w sakramentach takich jak chrzest, spowiedź czy bierzmowanie.

Parafia pw Podwyższenia Krzyża Świętego prowadzi również działalność charytatywną oraz organizuje festyny parafialne i wolontariat na rzecz potrzebujących. Kancelaria czynna jest codziennie dla wszystkich zainteresowanych sprawami sakramentalnymi lub katechezą i religią dziecięcą. W okresach liturgicznych takich jak adwent czy wielki post odbywają się specjalne nabożeństwa przygotowujące do świąt chrześcijańskich.

Dzięki zaangażowaniu proboszcza, duchownych oraz aktywności wspólnoty parafialnej Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego pozostaje żywym świadectwem wiary katolickiej na terenie diecezji opolskiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *