Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy znajduje się w dekanacie Legnica Wschód w Diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 16 listopada 1989. Mieści się przy ulicy Sikorskiego. Obecnie proboszczem jest ks. Roman Raczak.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy – więcej informacji

Adres
ul. Sikorskiego 1259-220 Legnica

Data powołania

26 listopada 1989

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Legnica Wschód

Wspomnienie liturgiczne
14 września

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy – historia i codzienność

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy to ważne miejsce dla społeczności lokalnej. Historia parafii sięga 1905 roku, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła. Kościół jest pięknym przykładem architektury neogotyckiej i służy jako centrum duchowego życia mieszkańców. Parafia rzymskokatolicka oferuje codzienne msze święte oraz różnorodne liturgie, które odbywają się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

W każdą niedzielę wierni gromadzą się na mszy świętej, by wspólnie modlić się i celebrować obecność Jezusa Chrystusa. Księża z parafii prowadzą również kancelarię parafialną, gdzie można załatwić sprawy związane z intencjami mszalnymi czy sakramentami.

Życie parafialne tętni żywo dzięki zaangażowaniu licznych grup duszpasterskich oraz wiernym sercom mieszkańców Legnicy. Wspólnota spotyka się nie tylko na modlitwę, ale także organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne i społeczne przy domu parafialnym.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *