Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Nowa Dęba. Została erygowana 18 czerwca 1985 z terenu parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. Obecny kościół został wybudowany w latach 1982–1990. Mieści się przy ulicy Leśnej.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Nowa Dęba

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie – więcej informacji

Adres
ul. Leśna 2639-460 Nowa Dęba

Data powołania

1985

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

Dekanat
Nowa Dęba

Wspomnienie liturgiczne
Podwyższenia Krzyża Św. (14 września)

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie – historia i współczesność

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Rozpoczęcie jej działalności miało miejsce w 1938 roku, kiedy to poświęcono kamień węgielny pod budowę kościoła. Od tamtej pory kościół stał się duchowym centrum dla lokalnej społeczności, gdzie codziennie odbywają się msze święte oraz różnorodne liturgie.

W dni powszednie wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej rano i wieczorem, natomiast niedziele są czasem szczególnej modlitwy i refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa. Księża odprawiają msze według ustalonego harmonogramu, a każda niedziela przynosi nowe intencje modlitewne z serc parafian.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich wiernych pragnących załatwić sprawy związane z sakramentami czy też organizacją uroczystości religijnych. Parafia dba także o życie duchowe swoich członków poprzez liczne inicjatywy duszpasterskie oraz spotkania formacyjne prowadzone zarówno w domu parafialnym, jak i na terenie kościoła.

Współcześnie Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego to miejsce pełne życia duchowego i wspólnotowej aktywności. Wierni gromadzą się tutaj nie tylko na liturgię czy mszę świętą, ale również by dzielić się swoimi doświadczeniami wiary oraz wspierać nawzajem w codziennych wyzwaniach życia chrześcijańskiego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *