Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie – parafia rzymskokatolicka dekanacie leśniańskim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Janusz Kankiewicz. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Dworcowej w Sulikowie.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Leśna

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie – więcej informacji

Województwo
 dolnośląskie

Siedziba

Sulików

Adres
ul. Dworcowa 759-975 Sulików

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Proboszcz
ks. Janusz Kankiewicz

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie – historia i codzienne życie

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Założona w XIX wieku, stała się sercem duchowego życia lokalnej społeczności. Kościół, będący centralnym punktem parafii, zachwyca swoją architekturą i atmosferą sprzyjającą modlitwie. Codziennie odprawiane są msze świętej, zarówno w dni powszednie jak i niedziele.

Liturgia odbywająca się w tej parafii przyciąga wiernych z całej okolicy. Msza niedzielna gromadzi wielu mieszkańców na wspólne celebrowanie wiary i modlitwę do Jezusa Chrystusa. Księża dbają o żywość liturgii oraz prowadzą kancelarię parafialną, gdzie można załatwić sprawy intencji mszalnych czy inne związane z życiem kościelnym.

Kancelaria jest otwarta każdego dnia roboczego, umożliwiając kontakt z księżmi oraz pomoc duchową dla każdej osoby potrzebującej wsparcia lub porady duchowej. Wierni aktywnie uczestniczą również w rozmaitych inicjatywach duszpasterskich organizowanych przez dom parafialny.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *