Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Świeradowie-Zdroju

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Świeradowie-Zdroju – parafia rzymskokatolicka w dekanacie gryfowskim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Marian Balcewicz. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 stycznia 1945. Obejmuje północno-zachodnią część miasta – Czerniawę-Zdrój.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Gryfów Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Świeradowie-Zdroju – więcej informacji

Siedziba
Świeradów-Zdrój (Czerniawa-Zdrój)

Adres

ul. Główna 8
59-850 Świeradów-Zdrój

Data powołania
1 stycznia 1945

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wezwanie
Podwyższenia Krzyża Świętego

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Świeradowie-Zdroju – serce duchowe miasta

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Świeradowie-Zdroju, założona w 1896 roku, jest ważnym miejscem dla mieszkańców i odwiedzających to malownicze uzdrowisko. Kościół parafialny stanowi centralny punkt życia duchowego i kulturalnego lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tu msze święte, zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Wierni mogą uczestniczyć w liturgii oraz modlitwie intencji żywo z serca.

Kancelaria parafialna znajduje się na terenie domu parafialnego, gdzie księża służą pomocą duchową i administracyjną. Parafia rzymskokatolicka organizuje również liczne wydarzenia religijne oraz spotkania wspólnotowe, które wzmacniają więzi między wiernymi. Każda msza święta jest okazją do rozpoczęcia nowego dnia z Jezusem na pierwszym miejscu.

W niedzielę kościół tętni życiem podczas uroczystych nabożeństw, a liczba uczestników świadczy o głębokiej wierze mieszkańców Świeradowa-Zdroju. Liturgia prowadzona przez oddanych księży przyciąga nie tylko stałych bywalców ale także turystów szukających chwili refleksji i spokoju ducha.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *