Parafia Przemienienia Pańskiego w Białej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Przemienienia Pańskiego w Białej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Jej administratorem jest ks. mgr Andrzej Tarnowski. Erygowana w 1994[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chojnów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Przemienienia Pańskiego w Białej – więcej informacji

Siedziba
Biała

Adres

Biała 66b
59-225 Chojnów

Data powołania
5 września 1994

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Administrator
ks. mgr Andrzej Tarnowski

Wspomnienie liturgiczne
6 sierpnia

 

Parafia Przemienienia Pańskiego w Białej – historia i codzienność

Parafia Przemienienia Pańskiego w Białej to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą początku XX wieku. Kościół, będący centrum duchowego życia miejscowej społeczności, został konsekrowany w 1923 roku. Codziennie odbywają się tu msze święte, zarówno dni powszednie jak i niedziele są okazją do wspólnej modlitwy. Wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej o różnych godzinach, co umożliwia dostosowanie harmonogramu do codziennych obowiązków.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich pragnących załatwić sprawy związane z sakramentami lub intencjami mszalnymi. Księża posługujący w parafii są zawsze gotowi służyć pomocą duchową oraz wsparciem wiernym. Liturgia celebrowana jest z wielkim zaangażowaniem i żywością serca.

Kościół Przemienienia Pańskiego nie tylko pełni funkcję miejsca kultu religijnego, ale również stanowi centrum kulturalne i społeczne dla mieszkańców Białej. Regularnie organizowane są tu spotkania modlitewne oraz różnorodne wydarzenia kulturalne integrujące lokalną społeczność.

Niedziela to szczególny dzień tygodnia – wtedy też najwięcej osób gromadzi się na mszy świętej, aby wspólnie oddać cześć Jezusowi Chrystusowi i dziękować za otrzymane łaski. Rozpoczęcie każdej liturgii wiąże się z głębokim przeżyciem duchowym zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *