Parafia ROJEWO par. pw. NMP Wspomożycielki Wiernych

parafia

Podstawowe informacje o parafii

Diecezja: Archidiecezja gnieźnieńska

Dekanat: Dekanat gniewkowski

ROJEWO par. pw. NMP Wspomożycielki Wiernych

Dekanat gniewkowski

88‑111 Rojewo

Rojewo 106
tel: 52 351 13 16
e-mail: gniewkowo10@parafie.org.pl

Duchowni pracujący w parafii

Proboszcz: ks. Piotr KUNICKI

Porządek Mszy św.

Niedziele: 9:15
Dni powszednie: poniedziałek 9:00; środa, piątek 17:30

Rys historyczny

Parafia została erygowana 15 sierpnia 1976 roku przez Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. Kościół poewangelicki, zbudowany w latach 1905-1910, przejęła wraz z plebanią w 1945 roku społeczność katolicka. Kroniki świątyni podają, że pierwotnie był to zbór protestancki wystawiony w stylu eklektyzmu narodowego. Sam kościół z prezbiterium i zakrystią posiada cechy architektury romańsko-renesasowej, zaś wieża jest neoklasycystyczna, nawiązująca do tradycji baroku. W 1980 roku w otoczeniu kościoła poświęcono pomnik z figurą św. Józefa, w 2007 roku wyremontowana została wieża świątyni, a w kolejnych latach dach i łącznik między wieżą a plebanią.

Święto patronalne: 
NMP Wspomożycielka Wiernych, 24.05