Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Grobnikach. Należy do dekanatu Głubczyce diecezji opolskiej.

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Głubczyce

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach – więcej informacji

Województwo
 opolskie

Siedziba

Grobniki

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
opolska

Dekanat
Głubczyce

 

Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach – serce wspólnoty

Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący centralnym punktem miejscowości, jest miejscem licznych mszy świętych i sakramentów takich jak chrzest czy bierzmowanie. Proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikariuszem dba o duchowy rozwój wspólnoty parafialnej.

Kościół słynie ze swojego pięknego ołtarza oraz kaplicy przeznaczonej do indywidualnej modlitwy i spowiedzi. W zakrystii przygotowywane są intencje mszalne oraz liturgia niedzielna i świąteczna, takie jak adwent czy wielki post.

Kancelaria czynna jest codziennie, a działalność charytatywna i festyny parafialne przyciągają wielu wolontariuszy oraz wiernych nie tylko z diecezji ale również z archidiecezji.

Wspólnota angażuje się także w edukację katolicką poprzez katechezę dla dzieci i młodzieży, co sprawia że religia odgrywa ważną rolę w życiu mieszkańców Grobników.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *