Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelniku

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelniku – parafia rzymskokatolicka w dekanacie leśniańskim w diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Leśna

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelniku – więcej informacji

Województwo
 dolnośląskie

Siedziba

Kościelnik

Adres
Kościelnik 3759-800 Lubań

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Proboszcz
ks. dr Krzysztof Zabłocki

Wspomnienie liturgiczne
29 sierpnia

 

Historia i życie Parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelniku

Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelniku to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XVIII wieku. Kościół parafialny jest sercem duchowego życia mieszkańców, gdzie codziennie odbywają się msze święte oraz modlitwy. W dni powszednie wierni mogą uczestniczyć w liturgii o różnych godzinach, a niedziela jest szczególnym dniem, kiedy msza przyciąga licznych parafian.

Księża z tej parafii dbają o rozwój duchowy wspólnoty oraz organizują różnorodne inicjatywy duszpasterskie i społeczne. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia czy porady duchowej.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej wiąże się ze szczególnymi intencjami modlitewnymi za bliskich i żyjących w domach rodzinnych, co nadaje liturgii wyjątkowy charakter. Parafia tętni życiem każdego dnia dzięki zaangażowaniu księży i wiernych oddanych Jezusowi z całego serca.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *