Parafia św. Andrzeja Apostoła w Męcince

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Męcince – parafia rzymskokatolicka w dekanacie jaworskim w diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jawor

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Męcince – więcej informacji

Siedziba
Męcinka

Adres

Męcinka 27
59-424 Męcinka

Data powołania
1301

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Męcince – serce duchowe miejscowości

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Męcince to rzymskokatolicka wspólnota, która od wielu lat stanowi duchowe centrum tej malowniczej miejscowości. Historia parafii sięga początku XX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła, miejsca codziennej modlitwy i spotkań wiernych.

Kościół jest nie tylko świadkiem licznych uroczystości religijnych, ale także przestrzenią do osobistej kontemplacji i liturgii mszy świętej odprawianej codziennie oraz w niedziele. Parafianie mogą uczestniczyć we mszy zarówno na żywo, jak i składać swoje intencje modlitewne za pośrednictwem kancelarii parafialnej.

Dni powszednie są również okazją do głębokiej refleksji nad nauką Jezusa Chrystusa poprzez udział w mszy i innych nabożeństwach prowadzonych przez księży z parafii. Wierni mają możliwość odwiedzenia domu Bożego o każdej porze dnia, a życie sakramentalne kwitnie tutaj dzięki zaangażowaniu całej wspólnoty.

W niedzielę natomiast kościół pulsuje życiem jeszcze bardziej intensywnie – liczne rodziny przybywają tu na liturgię niedzielną, aby wzmacniać swoją więź z Bogiem oraz ze sobą nawzajem poprzez wspólną modlitwę i obecność serca bliźnich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *