Parafia św. Andrzeja Apostoła, Wrocław-Stabłowice

parafia

Postawowe informacje

ul. Boguszowska 84
54-046 Wrocław
tel: +48 605-844-717
stablowice@archidiecezja.wroc.pl
stablowice.archidiecezja.wroc.pl

GPS: N51.1512, E16.89178
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Wrocław – zachód (Leśnica)

Godziny Mszy Św.

niedziele: 8.30, 10.00, 11.30, 13,00 (IX-VI), 15.00 (szpital), 18.00
dni powszednie: 8.00, 18.00

Więcej informacji na temat parafii św. Andrzeja Apostoła, Wrocław-Stabłowice

Proboszcz:   Ks. Krzysztof BORECKI – ust. 2021
Wikariusz:   Ks. Marcin Mirosław WOJTECZEK – ust. 2021
Ks. Piotr SPALIŃSKI – ust. 2022
Liczba mieszkańców:   7894
Kaplica szpitalna:   pw. św. Jana Pawła II, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka, ul. Fieldorfa 2
Odpust:   30 listopada
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   8 grudnia
Ulice:   Amarantowa, Ananasowa, Arbuzowa, Arachidowa, Beżowa, Będkowska, Biała, Bieszczadzka, Błękitna, Boguszowska, Bystra, Cieplicka, Ciechocińska, Cytrynowa, Daktylowa, Drogosławicka, Dziarska, Fieldorfa, Figowa, Głuszycka, Górecka, Granatowa, Hodowicka, Hoża, Iwonicka, Jagniątkowska, Jaźwińska, Jeleniogórska, Jesiennicka, Jeżowska, Jędrzejowska, Kokosowa, Kosmonautów (nr. nieparz.), Kruszcowa, Krzyżowska, Lazurowa, Lubawska, Mandarynkowa, Miłkowska, Mysłakowicka, Niebieska, Niecała, Oliwkowa, Olbrachtowska, Perłowa, Piechowicka, Pienińska, Piotrkowska, Pomarańczowa, Porębska, Przesiecka, Przechodnia, Przemiłowska, Raźna, Rącza, Rychła, Samotna, Seledynowa, Skałeczna, Sobieszowska, Stabłowicka (nr. 1-110), Starogajowa, Staroleska, Stoszowska, Strzeblowska, Sulistrowska, Szara, Śmigła, Śnieżna, Świeża, Tatrzańska, Uciechowska, Wełniana, Wojanowska, Zebrzydowska, Zielona, Złota, Źródlana, Żółta
Przedszkole:   Przedszkole nr 10, ul. Starogajowa 100; Przedszkole „Galileo”, ul. Starogajowa 68; Przedszkole „Pod wierzbami”, ul. Starogajowa 95
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 95, ul. Starogajowa 68
Opieka duszpasterska:   Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka, ul. Fieldorfa 2
Erygowanie Parafii:   XIII w.
Księgi metrykalne:   od 1956 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Akcja Katolicka, nadzwyczajni szafarze Eucharystii, Apostolat Maryjny, Koło Przyjaciół Radia „Maryja” schola, Krąg Biblijny, Liturgiczna Służba OłtarzaRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *