Parafia św. Andrzeja Boboli, Milicz

parafia

Postawowe informacje

ul. Spacerowa 2
56-300 Milicz
tel: 71/383-00-29, kom. 500-034-122, dyżurny 572-363-843
bobolamilicz@archidiecezja.wroc.pl
www.bobola-milicz.pl

GPS: N51.52798, E17.27279
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Milicz

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.00, 8.30 (Dom Pomocy Społecznej), 8.45, 9.30 (Duchowo), 10.00, 11.30, 13.00 (II i IV niedz. mies. od IX do VI; III niedz. mies. cały rok z udzielaniem sakramentu Chrztu), 18.00, 20.00 (VII i VIII)
dni powszednie: soboty: 15.00 (szpital), 16.30 (Niesułowice)6.30, 7.00, 18.00

Więcej informacji na temat parafii św. Andrzeja Boboli, Milicz

Proboszcz:   Ks. Zbigniew SŁOBODECKI – ust. 2016
Wikariusz:   Ks. Michał MIŚKIEWICZ – ust. 2019
Ks. Paweł BROŻYNA – ust. 2021
Ks. Mateusz MIELNIK – ust. 2021
Liczba mieszkańców:   8087
Kaplica:   Milicz, Dom Opieki Społecznej; Duchowo, pw. św. Wojciecha; Niesułowice, pw. św. Michała Archanioła; Milicz, Milickie Centrum Medyczne
Odpust:   16 maja
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   24 marca
Miejscowości:   Duchowo (7 km), Niesułowice (9 km), Piękocin Nowy (6 km), Piękocin Stary (7 km), Świętoszyn (3 km)
Ulice:   Akacjowa, Armii Krajowej, Brzozowa, Budowlana, Chabrowa, Cicha, Czereśniowa, Dąbrowskiego, Dębowa, Fiołkowa, Grota-Roweckiego, Grunwaldzka, Grzybowa, Jaworowa, Kasztanowa, Kasztelańska, Klonowa, Kolejowa, Kombatantów, Konwaliowa, Końcowa, Kopernika, Korfantego, Kościuszki, Krótka, Lawendowa, 11 Listopada, 1 Maja, Makowa, Mickiewicza, Modrzewiowa, Okrężna, Osadnicza, Piłsudskiego, Powstańców Wlkp., Przemysłowa, Stawna, Sułowska, Świerkowa, Trzebnicka (do nr. 27), ks. Waresiaka, Wierzbowa, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Wrocławska, Zielona
Przedszkole:   Przedszkole Samorządowe, ul. Grunwaldzka 1
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Armii Krajowej 7; Szkoła Podstawowa Nr 2 i Szkoła Muzyczna I Stopnia, ul. Kopernika 18; Kreatywny Ośrodek Multifunkcyjny, ul. J. Dąbrowskiego 2
Zespół Szkół:   Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych (przedszkole, szkoła podstawowa); Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła wielozawodowa), Szkoła Przyszpitalna
Szkoła Średnia:   I Liceum Ogólnokształcące, ul. 11. Listopada 5; Technikum Leśne, ul. Kasztelańska 1; Zespół Szkół, ul. Trzebnicka 4 (liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, ZSZ)
Opieka duszpasterska:   Szpital Rejonowy, Dom Opieki Społecznej, Szpital Psychiatryczny
Cmentarz:   Milicz (par. i kom.)
Erygowanie Parafii:   1994 r.
Księgi metrykalne:   od 1994 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Wspólnota Żywego Różańca, Liturgiczna Służba Ołtarza, Margaretki, Rodzina Radia Maryja, Straż Honorowa NSPJ, Rycerstwo Niepokalanej, Rada Parafialna, Parafialny Zespół Caritas, Odnowa w Duchu Świętym, Krąg Biblijny, Neokatechumenat, Rycerze Kolumba, schola młodzieżowa, schola dziecięca, zespół katechetycznyRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *