Parafia św. Andrzeja Boboli w Gawłowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Andrzeja Boboli w Gawłowie – parafia rzymskokatolicka w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Bochnia Wschód. Od 2010 proboszczem jest ks. mgr Jerzy Tokarz.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Bochnia Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Andrzeja Boboli w Gawłowie – więcej informacji

Siedziba
Gawłów

Adres

Gawłów 1
32-711 Bogucice

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Bochnia Wschód

Wezwanie
św. Andrzeja Boboli

 

Parafia św. Andrzeja Boboli w Gawłowie – miejsce wspólnej modlitwy i liturgii

Parafia św. Andrzeja Boboli w Gawłowie to parafia rzymskokatolicka, której historia sięga lat 30. XX wieku. Znajduje się w malowniczej miejscowości Gawłów, gdzie codziennie wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej oraz innych nabożeństwach liturgicznych. Kościół parafialny jest sercem lokalnej społeczności, oferując miejsce do wspólnej modlitwy i refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa.

Proboszczem parafii jest ksiądz Piotr Kowalski, który z wielkim zaangażowaniem pełni swoją posługę duszpasterską. Msze święte odbywają się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele oraz święta kościelne, umożliwiając wiernym regularne uczestnictwo w życiu sakramentalnym.

Kancelaria parafialna działa od poniedziałku do piątku i służy pomocą w różnych intencjach – od spraw formalnych po duchowe wsparcie dla potrzebujących członków wspólnoty. Parafia posiada również stronę internetową, na której można znaleźć aktualne informacje o godzinach mszy oraz wydarzeniach organizowanych przez kościół.

Dzięki transmisjom na żywo możliwe jest także duchowe uczestnictwo we mszy dla tych osób, które z różnych względów nie mogą być obecne osobiście – szczególnie istotne podczas ważnych uroczystości i świat religijnych.

Parafia stara się angażować swoich wiernych poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz działania charytatywne skierowane do najbardziej potrzebujących członków społeczności lokalnej. To wszystko sprawia, że Parafia św. Andrzeja Boboli w Gawłowie pozostaje miejscem wyjątkowym dla wszystkich jej parafian.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *