Parafia św. Anny w Branwi

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Anny w Branwi – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej, w dekanacie Janów Lubelski.
Parafia została erygowana 18 lipca 1919 r. mocą dekretu Mariana Fulmana.

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Janów Lubelski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Anny w Branwi – więcej informacji

Siedziba
Branew

Adres

Branew Ordynacka 50, 23-304 Dzwola, pow. Janów Lubelski

Kościół
rzymskokatolicki

diecezja
Sandomierska

Dekanat
Janów Lubelski

Wspomnienie liturgiczne
Św. Anny (niedziela po 26 lipca)

 

Parafia św. Anny w Branwi – historyczne serce lokalnej społeczności

Parafia św. Anny w Branwi, parafia rzymskokatolicka, ma długą i bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół, który jest centralnym punktem tej wspólnoty, został konsekrowany w 1750 roku i od tego czasu nieprzerwanie służy wiernym jako miejsce modlitwy i liturgii mszy świętej. Położona w malowniczej miejscowości Branew, parafia przyciąga zarówno mieszkańców jak i pielgrzymów z okolicznych regionów.

Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie od poniedziałku do piątku dla wszystkich potrzebujących duchowego wsparcia lub załatwienia spraw formalnych związanych z życiem kościelnym. Msze święte odbywają się codziennie na dni powszednie oraz szczególnie uroczyście celebrowane są msze niedzielne.

Wierni mogą uczestniczyć we wspólnej modlitwie intencji o godzinie 18:00 każdego dnia tygodnia oraz podczas niedzielnych nabożeństw o godzinie 11:00 rano. Parafia angażuje się również aktywnie w życie społeczne poprzez organizowanie różnych wydarzeń religijnych i kulturalnych.

Księża posługujący w Parafii św. Anny starają się przekazywać nauki Jezusa Chrystusa z pełnym oddaniem serca, dbając o duchowy rozwój swoich parafian oraz budując silne więzi wewnątrz wspólnoty kościoła katolickiego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *