Parafia św. Antoniego Padewskiego w Boguszy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Boguszy – parafia rzymskokatolicka, terytorialnie i administracyjnie należąca do diecezji tarnowskiej, do dekanatu Nowy Sącz Wschód. W parafii posługują księża diecezjalni[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Nowy Sącz Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Boguszy – więcej informacji

Siedziba
Bogusza

Adres

33-334 Kamionka Wielka, Bogusza 55

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Nowy Sącz Wschód

Wspomnienie liturgiczne
święto św. Antoniego Padewskiego – 13 czerwca; Najśw. Zbawiciela – 11 listopada

 

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Boguszy – serce wspólnoty i historii

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Boguszy to parafia rzymsko katolicka z bogatą historią sięgającą XIX wieku. Kościół, będący centralnym punktem tej wspólnoty, zachwyca architekturą i wnętrzem pełnym symboli religijnych, takich jak ołtarz główny czy kaplica boczna. Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który wraz z wikariuszami dba o duchowy rozwój wiernych poprzez msze święte, sakramenty oraz katechezę.

Msza święta odprawiana jest codziennie, a intencje mszalne można zgłaszać w kancelarii czynnej od poniedziałku do piątku. Parafianie aktywnie uczestniczą we wspólnej modlitwie oraz działalności charytatywnej i wolontariacie organizowanym przez parafię pw.

Dla wielu mieszkańców diecezji to miejsce szczególnych wydarzeń religijnych jak bierzmowanie czy chrzest. W okresie adwentu oraz wielkiego postu kościół staje się centrum refleksji nad ewangelia i homiliami wygłaszanymi przez proboszcza i zaproszonych kaznodziejów.

Wspólnota parafialna angażuje się również w edukację katolicką dzieci i młodzieży poprzez regularne lekcje religii oraz festyny parafialne integrujące całe rodziny. Dzięki temu Parafia św. Antoniego Padewskiego pozostaje żywym świadectwem wiary i tradycji katolickiej na terenie archidiecezji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *