Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gierałtowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia świętego Antoniego Padewskiego w Gierałtowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Nowogrodziec[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Nowogrodziec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gierałtowie – więcej informacji

Siedziba
Gierałtów

Adres

Gierałtów 48
59-730 Nowogrodziec

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Nowogrodziec

Wezwanie
św. Antoniego Padewskiego

 

Historia i działalność Parafii św. Antoniego Padewskiego w Gierałtowie

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gierałtowie to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, która sięga XVIII wieku. Kościół parafialny, będący sercem wspólnoty, jest miejscem codziennej modlitwy i mszy świętej zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni gromadzą się tu na liturgii, by wspólnie oddać cześć Jezusowi.

Kancelaria parafialna prowadzi działalność administracyjną oraz służy pomocą duchową mieszkańcom Gierałtowa i okolicznych miejscowości. Księża zaangażowani są nie tylko w odprawianie mszy świętych, ale również organizują różnorodne inicjatywy duszpasterskie dla młodzieży i dorosłych.

Kościół tętni życiem podczas każdego rozpoczęcia nowego okresu liturgicznego oraz ważnych uroczystości religijnych. Nie brakuje również intencji mszalnych składanych przez wiernych o różnych porach dniach tygodnia. Parafia stanowi centrum życia duchowego lokalnej społeczności, zbliżając ludzi do Boga poprzez regularne spotkania modlitewne oraz liczne wydarzenia kulturalno-religijne odbywające się na terenie domu parafialnego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *