Parafia św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie leśniańskim w diecezji legnickiej. Erygowana 1 stycznia 1958 r. Parafia prowadzona jest przez księży diecezjalnych. Obecnie funkcję proboszcza sprawuje ks. Artur Węgiel.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Leśna

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach – więcej informacji

Województwo
 dolnośląskie

Siedziba

Grabiszyce Górne

Adres
Grabiszyce Górne 559-820 Leśna

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Proboszcz
ks. Artur Węgiel

Wspomnienie liturgiczne
13 czerwca

 

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach – duchowe serce wspólnoty

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą lat przedwojennych. Kościół, który znajduje się w centrum miejscowości, jest miejscem codziennych mszy świętej oraz niedzielnej liturgii. Rozpoczęcie działalności parafii miało miejsce na początku XX wieku i od tego czasu stała się ona ważnym punktem na mapie religijnej regionu.

Codziennie wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej, która odbywa się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. W każdą niedzielę kościół gromadzi mieszkańców na wspólną modlitwę i celebrację Eucharystii. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy też chcących złożyć intencje modlitewne.

Księża posługujący w tej parafii dbają o żywy kontakt z wiernymi oraz organizują różnorodne wydarzenia religijne i społeczne, które integrują lokalną społeczność wokół domu Bożego. Liturgia sprawowana tutaj zawsze emanuje głębokim duchem wiary i miłości do Jezusa Chrystusa.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *