Parafia św. Antoniego Padewskiego w Łagowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Łagowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Zgorzelec[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Zgorzelec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Łagowie – więcej informacji

Siedziba
Łagów

Adres

ul. Jeleniogórska, Zgorzelec-Łagów
59-900 Zgorzelec, Plac Jana Pawła II nr 1

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Zgorzelec

Wspomnienie liturgiczne
13 czerwca

 

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Łagowie – Serce Wspólnoty

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Łagowie to wyjątkowe miejsce, które od lat gromadzi wiernych na modlitwę i liturgię. Kościół parafialny, położony malowniczo nad brzegiem jeziora, jest prawdziwym duchowym domem dla mieszkańców Łagowa. Historia parafii sięga XVIII wieku, kiedy to rozpoczęto budowę obecnej świątyni.

Codziennie odbywa się tutaj msza święta zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Księża parafialni dbają o żywość wiary wspólnoty przez codzienne nabożeństwa oraz specjalne intencje mszy świętej. W kancelarii można uzyskać wszelkie informacje dotyczące życia parafii oraz zapisów na msze.

Niedziela to szczególny dzień dla lokalnej społeczności – wtedy kościół zapełnia się po brzegi wiernymi uczestniczącymi we wspólnej modlitwie i eucharystii ku czci Jezusa Chrystusa. Parafia rzymskokatolicka w Łagowie jest miejscem pełnym serca i ciepła, gdzie każdy może znaleźć spokój ducha i poczucie wspólnoty.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *