Parafia św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Emanuel Brzostek. Erygowana w 1992[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chojnów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach – więcej informacji

Siedziba
Niedźwiedzice

Adres

Niedźwiedzice 14
59-225 Chojnów

Data powołania
30 czerwca 1992

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Emanuel Brzostek

Wspomnienie liturgiczne
13 czerwca

 

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach – serce duchowe miejscowości

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Niedźwiedzicach jest ważnym punktem na mapie duchowej regionu. Ta parafia rzymskokatolicka, założona w 1905 roku, od ponad stu lat gromadzi wiernych na modlitwie i liturgii. Kościół, będący centralnym miejscem spotkań wspólnoty, zachwyca swoim historycznym charakterem i piękną architekturą.

Codziennie odprawiane są msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni mają możliwość uczestniczenia we mszach o różnych godzinach, co umożliwia dostosowanie modlitwy do codziennych obowiązków. Księża z sercem prowadzą wiernych przez tajemnice wiary Jezusa Chrystusa.

W każdą niedzielę parafianie mogą składać intencje modlitewne podczas mszy oraz korzystać z kancelarii parafialnej znajdującej się tuż obok kościoła. Parafia organizuje również liczne wydarzenia dla wspólnoty lokalnej oraz angażuje się w życie społeczne Niedźwiedzic.

Rozpoczęcie dnia od mszy świętej to dla wielu mieszkańców sposób na odnalezienie spokoju ducha i umocnienie więzi z Bogiem oraz innymi członkami wspólnoty kościelnej domu bożego tejże parafii rzymskokatolickiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *