Parafia św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie szklarskoporębskim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Ryszard Soroka. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1919.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Szklarska Poręba

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach – więcej informacji

Siedziba
Piechowice

Adres

ul. Kryształowa 40
58-573 Piechowice

Data powołania
1919

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Historia Parafii św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach to rzymskokatolicka wspólnota z bogatą historią sięgającą XIX wieku. Kościół, będący sercem parafii, został uroczyście poświęcony w 1895 roku i od tego czasu służy jako miejsce modlitwy oraz liturgii dla lokalnej społeczności. Parafia oferuje msze święte codziennie, zarówno w dni powszednie jak i niedziele, umożliwiając wiernym żywe uczestnictwo we mszy oraz modlitwie.

W każdą niedzielę odbywa się uroczysta liturgia ku czci Jezusa Chrystusa, podczas której księża odprawiają mszę intencji parafian. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących duchowego wsparcia lub chcących załatwić sprawy związane z życiem religijnym.

Parafia nie tylko organizuje regularne nabożeństwa, ale również angażuje się aktywnie w życie społeczne poprzez różnorodne inicjatywy charytatywne i kulturalne. Rozpoczęcie każdego dnia z modlitwą staje się tu tradycją pielęgnowaną przez pokolenia mieszkańców domu bożego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *