Parafia św. Antoniego Padewskiego w Redzie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Antoniego Padewskiego – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w dekanacie Reda archidiecezji gdańskiej. Najmłodsza parafia rzymskokatolicka w Redzie, obejmująca południowe osiedla miasta oraz północny fragment Białej Rzeki, dzielnicy Rumi. Powstała 1 lipca 2001 roku dekretem ówczesnego metropolity gdańskiego abpa Tadeusza Gocłowskiego. We wrześniu 2001 roku przy ulicy Franciszka Fenikowskiego wybudowano kaplicę parafialną, a od października 2004 roku powstawał budynek nowej świątyni, który ukończono w 2016 r. (poświęcenie w dniu 12 czerwca)[1].

Diecezja: Archidiecezja gdańska
Dekanat: Dekanat Reda

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 7:00, 15:00

 

Parafia św. Antoniego Padewskiego w Redzie – więcej informacji

Siedziba
Reda

Adres

ul. F. Fenikowskiego 4
84-240 Reda

Data powołania
1 lipca 2001

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
gdańska

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *