Parafia św. Antoniego Padewskiego, Wrocław-Karłowice

parafia

Postawowe informacje

al. Jana Kasprowicza 26
51-161 Wrocław
tel: 71/327-34-23
sw.antoniego.karlowice@gmail.com
www.swantoni.org

GPS: N51.13701, E17.04146
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Wrocław – północ I (Osobowice)

Godziny Mszy Św.

niedziele: 6.00, 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 17.00, 19.00
dni powszednie: 6.30, 9.00, 18.30

Więcej informacji na temat parafii św. Antoniego Padewskiego, Wrocław-Karłowice

Proboszcz:   O. Fabian KALTBACH OFM – ust. 2012
Wikariusz:   O. Jordan Mateusz STAFFA OFM – ust. 2016
Inni księża:   O. Ezechiel Michał ADAMSKI OFM
O. Marian Bernard ARNDT OFM
O. Dominik Jakub BANAŚ OFM
O. Ireneusz Krzysztof BEDNAREK OFM
O. Michał Wojciech BORECKI OFM
O. Filip Leszek BUCZYŃSKI OFM
O. Maksymilian Jerzy DAMIAN OFM
O. Beniamin Piotr DOMARACKI OFM
O. Wiesław DUDEK OFM
O. Jozafat Roman GOHLY OFM
O. Bruno Mariusz LEWANDOWSKI OFM
O. Oskar Michał MACIACZYK OFM
O. Alard MALISZEWSKI OFM
O. Zdzisław RABAJCZYK OFM
O. Leon Jan SZYMICZEK OFM
O. Ferdynand Stefan TOMANEK OFM
O. Jarosław Marek ZATOKA OFM
Liczba mieszkańców:   11570
Kaplica:   Wrocław, pw. Chrystusa Króla; Wrocław, pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Kamieńskiego); pw. Miłosierdzia Bożego (Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego, ul. Koszarowa)
Kaplica zakonna:   Sióstr Franciszkanek, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa; Sióstr Kapucynek Tercjarek od Świętej Rodziny
Odpust:   13 czerwca
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   17 grudnia
Ulice:   Anczyca, Asnyka, Artyleryjska, Baczyńskiego, Berenta, ks. Bończyka, Boya-Żeleńskiego (do nr. 55), Brodzińskiego, Brzechwy, Chrzanowskiego, Czajkowskiego, pl. Daniłowskiego, Dygasińskiego, Filomatów, Gajcego, Gąsiorowskiego, Goszczyńskiego, Grochowiaka, Jutrosińska, Kamińskiego (nr. 1-64), Karpińskiego, Kasprowicza, Klaczki, Kocha, Konopnickiej, Koszarowa, Krasickiego, Lenartowicza, Leśmiana, Lindego, Makuszyńskiego, Micińskiego, Mochnackiego, Nabielaka, Oppmana, Orkana, Perzyńskiego, Piętaka, pl. Piłsudskiego, Pola, Potockiego, Przesmyckiego, Przybyszewskiego, Romanowskiego, Rowerowa, Skwer Obrońców Helu, Sołtysowicka (nr. 2-12), Sportowa, Staffa, Syrokomli, Przerwy Tetmajera, Ujejskiego, Wybickiego, Zaleskiego, Zawalna, Zelenaya, Żmigrodzka (nr. nieparz.)
Przedszkole:   Przedszkole nr 1, al. Kasprowicza; Przedszkole nr 82, ul. Bończyka
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 20, ul. Kamieńskiego 24; Szkoła Podstawowa nr 83, ul. Boya-Żeleńskiego 32; Szkoła Podstawowa w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym, ul. Koszarowa 5
Zespół Szkół:   Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny, im. Cz. Janczarskiego, al. Kasprowicza 44
Szkoła Średnia:   Technikum Akademickie przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu, ul. Sołtysowicka 19b
Szkoła wyższa:   WSD Prowincji Św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych „Antonianum”, tel. 71/327-34-01
Opieka duszpasterska:   Dolnośląskie Centrum Pediatryczne, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego
Cmentarz:   Wrocław-Karłowice (zakonny)
Erygowanie Parafii:   1917 r.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Duszpasterstwo Akademickie „Antoni”, Duszpasterstwo Rodzin Equipes Notre-Dame, Domowy Kościół, Franciszkańska Wspólnota Rodzin, fraternia dziecięca „San Antonio”, fraternia młodzieżowa „San Damiano”, Grupa „15” Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, Katechumenat, Krąg Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia, Kręgi biblijne, Liturgiczna Służba Ołtarza, Pismo parafialne „List do Parafian”, „Pogodna Jesień” ? duszpasterstwo emerytów i rencistów, Klub Seniora „Nazaret”, Poradnia Rodzinna „Antoni”, Rada Parafialna, Ruch Młodzieży Franciszkańskiej, schola akademicka, szafarze nadzwyczajni Komunii św., Świecka Rodzina Franciszkańska, świetlica „Tobiaszki”, wolontariat młodzieżowy „Betesda”, wspólnoty Al-Anon i AA, wspólnota Krwi Chrystusa, wspólnota Miłosierdzia Bożego, wspólnota osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Muminki”, ZHR, Żywy Różaniec, parafialna Akcja Katolicka, wspólnota św. Szarbela
Zgromadzenia i zakony:   Ojcowie Franciszkanie
51-161 Wrocław
al. Kasprowicza 26
tel. 71/327-34-23, fax 71/327-34-36

Siostry Franciszkanki
50-188 Wrocław
al. Kasprowicza 64/66
tel. 71/325-20-44

Siostry Kapucynki Tercjarki od Świętej Rodziny
51-143 Wrocław
ul. Gajcego 28
tel. 71/325-85-26Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *