Parafia św. Antoniego w Luboszycach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Antoniego – rzymskokatolicka parafia położona przy ulicy Kościelnej 4 w Luboszycach. Parafia należy do dekanatu Siołkowice w diecezji opolskiej.

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Siołkowice

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Antoniego w Luboszycach – więcej informacji

Województwo
 opolskie

Siedziba

Luboszyce

Adres
ul. Kościelna 4, 46-022 Luboszyce[1]

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

 

Parafia św. Antoniego w Luboszycach – Serce lokalnej społeczności

Parafia św. Antoniego w Luboszycach jest jednym z najważniejszych miejsc dla mieszkańców tej niewielkiej miejscowości. Historia parafii sięga XVIII wieku, kiedy to powstał pierwszy drewniany kościółek na tym terenie. Z biegiem lat, dzięki zaangażowaniu parafian i wsparciu duchowieństwa, kościół został rozbudowany i przekształcony w murowaną świątynię.

Obecnie Parafia św. Antoniego pełni rolę centrum życia religijnego i kulturalnego w Luboszycach. Codziennie odbywa się tutaj msza święta, a proboszcz dba o to, aby każdy wierny czuł się częścią wspólnoty parafialnej. Kościół nie tylko służy jako miejsce modlitwy, ale także jako przestrzeń spotkań oraz wspólnych inicjatyw.

Warto również zaznaczyć, że msze święte odprawiane są zarówno w dni powszednie jak i niedziele oraz uroczystości kościelne takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc przyciągają licznych wiernych z okolicy oraz gości spoza miasta.

Msze Święte – Harmonogram nabożeństw

Msze Święte w naszej parafii odbywają się regularnie przez cały tydzień. W poniedziałki do piątku można uczestniczyć we mszach porannych o godzinie 7:00 oraz wieczornych o 18:00. Każdego dnia tygodnia proboszcz przygotowuje kazania opierające się na fragmentach Ewangelii związanych z danym dniem liturgicznym.

Niedziela jest szczególnie ważnym dniem dla wszystkich wiernych – tego dnia organizowane są trzy msze: rano o 8:00, przed południem o 10:30 oraz wieczorem o 18:00. Mszy niedzielnym często towarzyszą dodatkowe wydarzenia takie jak chrzty czy komunie.

Kościół – Miejsce spotkań z Bogiem

Kościół Parafii Św. Antoniego to nie tylko budynek sakralny ale prawdziwe dom Boga dla wielu mieszkańców Luboszyc oraz okolicznych miejscowości . Architektura budynku zachwyca swoją prostotą a jednocześnie elegancją co sprawia że każda osoba odwiedzająca czuje spokój ducha .

Podczas ważniejszych uroczystości takich jak Boże Narodzenie , Wielkanoc czy inne wielkie chwile liturgiczne wnętrza kościoła zdobione są kwiatami by podkreślić wyjątkowy charakter tych dni . Proboszcz wraz ze swoimi współpracownikami dokłada wszelkich starań by każdy kto przekroczy próg tego miejsca poczuć mógł bliskość Boga .

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *