Parafia św. Antoniego z Padwy w Siekierczynie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Antoniego z Padwy w Siekierczynie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubań w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Kaszowicz. Kościół parafialny mieści się pod numerem 208 w Siekierczynie.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Antoniego z Padwy w Siekierczynie – więcej informacji

Adres
Siekierczyn 20859-818 Siekierczyn

Data powołania

1945

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Lubań

Wspomnienie liturgiczne
13 czerwca

 

Parafia św. Antoniego z Padwy w Siekierczynie – historia i codzienne życie parafii

Parafia św. Antoniego z Padwy w Siekierczynie to ważne miejsce kultu religijnego, które odgrywa kluczową rolę w życiu lokalnej społeczności. Parafia rzymskokatolicka została założona w 1930 roku i od tamtej pory jest centrum duchowego życia mieszkańców. Kościół, który znajduje się na terenie parafii, jest miejscem regularnych mszy świętych oraz innych liturgii.

Codziennie odbywają się tu msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele, co pozwala wiernym na uczestnictwo w modlitwie i nabożeństwach zgodnie z ich potrzebami duchowymi. W każdą niedzielę organizowane są specjalne msze intencji serca Jezusa oraz inne uroczystości religijne.

W kancelarii parafialnej można załatwić różne sprawy związane z życiem kościelnym – od chrztów po zapisy na rekolekcje domowe czy spotkania modlitewne. Księża prowadzący parafię dbają o rozwój duchowy swoich wiernych poprzez liczne inicjatywy duszpasterskie.

Parafia św. Antoniego z Padwy to miejsce pełne życia duchowego i wspólnoty wiernych, którzy codziennie gromadzą się tutaj na modlitwie i liturgii mszy świętej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *