Parafia św. Augustyna w Ciechanowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Świętego Augustyna w Ciechanowicach – znajduje się w dekanacie Kamienna Góra Wschód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Krzysztof Słotwiński. Erygowana 2 lutego 1976 r. z podziału parafii Niepokalanego Serca NMP w Marciszowie.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Augustyna w Ciechanowicach – więcej informacji

Siedziba
Ciechanowice

Adres

Ciechanowice 29
58-410 Marciszów

Data powołania
2 lutego 1976

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia św. Augustyna w Ciechanowicach – historia i codzienne życie

Parafia św. Augustyna w Ciechanowicach to parafia rzymskokatolicka z długą i bogatą historią sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący sercem parafii, został konsekrowany w 1750 roku i od tamtej pory stanowi ważne miejsce modlitwy dla lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Księża prowadzący parafię dbają o duchowe potrzeby wiernych poprzez organizowanie różnych form liturgii oraz modlitwy intencji mszy świętej. W kancelarii parafialnej można załatwić wszelkie sprawy związane z życiem sakramentalnym oraz uzyskać informacje na temat działalności duszpasterskiej.

W każdą niedzielę kościół tętni życiem podczas uroczystej liturgii, która przyciąga wiernych nie tylko z Ciechanowic, ale również okolicznych miejscowości. Rozpoczęcie mszy jest zawsze momentem wspólnego spotkania z Jezusem Chrystusem oraz okazją do wyrażenia wdzięczności za otrzymane łaski.

Dzięki zaangażowaniu księży oraz aktywnemu udziałowi parafian, Parafia św. Augustyna pozostaje miejscem pełnym ciepła i otwartości na każdego człowieka szukającego duchowego wsparcia i domu dla swojego serca.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *