Parafia św. Barbary w Rębiszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Barbary w Rębiszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Gryfów Śląski w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Zbigniew Pacyniak. Erygowana w 1972[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Gryfów Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Barbary w Rębiszowie – więcej informacji

Siedziba
Rębiszów

Adres

Rębiszów 118
59-624 Rębiszów

Data powołania
23 kwietnia 1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Zbigniew Pacyniak

Wspomnienie liturgiczne
4 grudnia

 

Parafia św. Barbary w Rębiszowie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia św. Barbary w Rębiszowie to parafia rzymskokatolicka z długą i bogatą historią, sięgającą XIX wieku. Kościół, który jest centralnym punktem parafii, został poświęcony w 1875 roku i od tego czasu służy wiernym jako miejsce modlitwy i duchowego wsparcia. Każdego dnia odbywa się tutaj msza święta, a liturgia przyciąga zarówno mieszkańców, jak i gości z okolicznych miejscowości.

W dni powszednie mszy świętej przewodniczą księża z wielkim zaangażowaniem, prowadząc wiernych przez różne formy modlitwy oraz intencji mszalnych. W niedzielę natomiast kościół jest pełen życia dzięki licznym nabożeństwom oraz aktywnemu uczestnictwu parafian.

Kancelaria parafialna czynna jest codziennie, umożliwiając załatwienie wszelkich formalności związanych z sakramentami czy innymi potrzebami duszpasterskimi. Parafia organizuje również wiele wydarzeń kulturalnych oraz spotkań wspólnotowych w domu parafialnym.

Rozpoczęcie każdego dnia tutaj to prawdziwe zanurzenie się w duchowej atmosferze bliskości Jezusa Chrystusa oraz serdeczności ludzkich serc skupionych na żywej modlitwie i liturgii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *