Parafia św. Barbary w Wojcieszycach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Barbary w Wojcieszycach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie szklarskoporębskim w diecezji legnickiej. Erygowana w 1977[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Szklarska Poręba

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia św. Barbary w Wojcieszycach – więcej informacji

Siedziba
Wojcieszyce

Adres

ul. Kościelna 5
58-560 Wojcieszyce

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Diecezja
legnicka

Wezwanie
św. Barbary

 

Parafia św. Barbary w Wojcieszycach – Serce duchowego życia

Parafia św. Barbary w Wojcieszycach, położona malowniczo w sercu województwa lubuskiego, jest parafią rzymskokatolicką o bogatej historii sięgającej XVIII wieku. Kościół, który jest centralnym punktem tej wspólnoty, przyciąga wiernych zarówno z Wojcieszyc, jak i okolicznych miejscowości.

Codziennie odbywają się tutaj msze święte, a dni powszednie są okazją do uczestnictwa w liturgii i modlitwie. W niedzielę oraz inne dni świąteczne kościół tętni życiem podczas uroczystych mszy niedzielnych. Parafianie mogą składać intencje mszalne i korzystać z posługi duszpasterskiej księży.

Parafię charakteryzuje żywe zaangażowanie społeczności wiernych oraz liczne inicjatywy duszpasterskie prowadzone przez kancelarię parafialną. To miejsce pełne serca otwartego na każdego człowieka pragnącego pogłębić swoją więź z Jezusem Chrystusem poprzez codzienną modlitwę i aktywny udział we wspólnocie wiary.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *