Parafia św. Barbary w Żelaznym Moście

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Barbary w Żelaznym Moście – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Polkowice w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Polkowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Barbary w Żelaznym Moście – więcej informacji

Siedziba
Żelazny Most

Adres

Żelazny Most 23
59-101 Polkowice

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Diecezja
legnicka

 

Parafia św. Barbary w Żelaznym Moście – serce wspólnoty

Parafia św. Barbary w Żelaznym Moście to parafia rzymskokatolicka, która od lat jest duchowym centrum lokalnej społeczności. Kościół, dedykowany patronce górników, został założony w 1905 roku i od tamtej pory jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii mszy świętej. W dni powszednie oraz niedziele wierni mają możliwość uczestniczenia we mszy, co pozwala na rozpoczęcie dnia z błogosławieństwem Jezusa.

Księża prowadzący parafię dbają o żywość wiary swoich parafian poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz intencji mszy świętych odprawianych zarówno w kościele, jak i domach wiernych. Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie dla osób pragnących załatwić sprawy związane z sakramentami lub poszukujących duchowego wsparcia.

Niedziela to szczególny dzień tygodnia, kiedy liturgia przyciąga licznych wiernych do kościoła na wspólne modlitwy i eucharystię. Parafia organizuje również liczne wydarzenia integracyjne wzmacniające więzi między członkami wspólnoty.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *