Parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi, Trzebnica

parafia

Postawowe informacje

ul. Jana Pawła II 3
55-100 Trzebnica
tel: 71/388-78-00
trzebnica.bazylika@mailsds.org
www.trzebnica.sds.pl

GPS: N51.30955, E17.06717
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Trzebnica

Godziny Mszy Św.

niedziele: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00
dni powszednie: 6.30, 7.15, 12.00, 18.30

Więcej informacji na temat parafii św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi, Trzebnica

Proboszcz:   Ks. Piotr FILAS SDS – ust. 2019
Rektor:   Ks. Andrzej URUSKI
Wikariusz:   Ks. Marek SUMARA SDS – ust. 2022
Katecheta:   Ks. Dawid DUDEK SDS – ust. 2022
Ks. Robert UFLANT SDS – ust. 2022
Inni księża:   Ks. Bogdan GIEMZA SDS
Ks. Jerzy MORAŃSKI SDS
Ks. Antoni MYŚLIWIEC SDS
Ks. Sebastian POLAK SDS
Ks. Dariusz SIKORSKI SDS
Ks. Tadeusz SKWARCZEK SDS
Ks. Andrei VASHCHUK SDS
Ks. Piotr ZEMAN SDS
Liczba mieszkańców:   11042
Kościół rektoralny:   Trzebnica, pw. Czternastu Świętych Wspomożycieli
Kaplica:   Będkowo, Hospicjum pw. św. Kamila; Szczytkowice, pw. Matki Bożej Fatimskiej; Taczów Mały, pw. Bożego Miłosierdzia; Trzebnica, Szpital Powiatowy im. św. Jadwigi; Trzebnica, Dom Pielgrzyma; Trzebnica, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
Kaplica zakonna:   Trzebnica, Dom Zakonny Salwatorianów, pw. św. Jadwigi; Trzebnica, Klasztor Sióstr Boromeuszek, pw. Najświętszego Sakramentu; Małuszyn, Klasztor Sióstr Boromeuszek, pw. św. Izydora
Kaplica cmentarna:   Trzebnica, pw. św. Józefa
Odpust:   24 sierpnia, 16 października
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   22 września, całoroczna
Miejscowości:   Będkowo (3 km), Brochocin (6 km), Brzyków (4 km), Kobylice (3 km), Księginice (2 km), Małuszyn (3 km), Nowy Dwór (2 km), Raszów (2 km), Sulisławice (2 km), Szczytkowice (5 km), Świątniki (3 km), Taczów Wielki (5 km), Taczów Mały (6 km)
Ulice:   Armii Krajowej, Asnyka, Bema, Bochenka, Borówkowa, Henryka Brodatego, Broniewskiego, Chopina, Czereśniowa, Daszyńskiego (nr. parz. do 42, nr. nieparz. do 45), Dąbrowskiego, Drukarska, Głowackiego (nr. 2-6), Grunwaldzka, Harcerska, św. Jadwigi, Władysława Jagiełły, Jagodowa, Jana Pawła II, Jaśminowa, Jędrzejowska, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Marii Konopnickiej (1-12), Korczaka, Kosmonautów, Kościelna (nr. parz. do 16, nr nieparz. do 17), Kościuszki, Krakowska, Krótka, Leśna, Łokietka, Łąkowa, 1 Maja, 3 Maja, Malinowa, Mickiewicza, Milicka, Moniuszki, Norwida, Nowa, Obrońców Pokoju (nr. do 7, do 12), Okulickiego, Oleśnicka, Olszewskiego, Orzeszkowej, Paderewskiego, Piastowska, pl. Piłsudskiego, Piwniczna, Henryka Pobożnego, Polna (nr. 1-19, 2-6), Pogodna, Porzeczkowa, Poziomkowa, Prusicka, Reymonta, Roweckiego-Grota, Samarytańska, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Stawowa, Szarych Szeregów, Teatralna, Truskawkowa, Wesoła, Winna, Witosa, Wojska Polskiego, Wrocławska, Wrzosowa
Przedszkole:   Gminny Żłobek i Przedszkole nr 1 , ul. 3 Maja 4; Przedszkole Publiczne nr 2, ul. Wojska Polskiego 6; Przedszkole Integracyjne, ul. Wrocławska 10
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 1, ul. św. Jadwigi 10, Szkoła Podstawowa nr 2, ul. 3-go Maja 5; Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa, ul. Wrocławska 10
Zespół Szkół:   Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych, ul. Wojska Polskiego 17; Powiatowy Zespół Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych, ul. Nowa 1
Szkoła Średnia:   Liceum Ogólnokształcące, ul. Wojska Polskiego 17
Opieka duszpasterska:   Szpital Powiatowy im. św. Jadwigi
Cmentarz:   Trzebnica (par.), ul. Prusicka
Erygowanie Parafii:   1818 r.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, Wspólnota Słowa „Sykomora”, Parafialny Zespół Caritas, Szkolne koło Caritas, chór parafialny, schola św. Jadwigi, Koło Radia Maryja, Liturgiczna Służba Ołtarza, starsi panowie ministranci, Żywy Różaniec, kręgi Domowego Kościoła, Eucharystyczny Ruch Młodych, Grupa Wiernych Tradycji Łacińskiej, Parafialny Klub Seniora „Włóczkerki Jadwiśki”, Wspólnota Modlitwy Kontemplacyjnej „W drodze”
Zgromadzenia i zakony:   Księża Salwatorianie
55-100 Trzebnica
ul. Jana Pawła II 3
tel. 71/388-78-00

Księża Salwatorianie
55-100 Trzebnica
ul. Ks. Dziekana W. Bochenka 30
tel. 71/387-41-00, 71/312-09-98

Siostry Boromeuszki
55-100 Małuszyn 13
tel. 71/312-18-53Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *