Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Wojciechowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Wojciechowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lwówek Śląski w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1309[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lwówek Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Wojciechowie – więcej informacji

Siedziba
Wojciechów

Adres

Wojciechów 50
59-623 Lubomierz

Data powołania
1399

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Jan Misiurek

Wspomnienie liturgiczne
24 sierpnia

 

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Wojciechowie – miejsce modlitwy i wspólnoty

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Wojciechowie jest parafią rzymskokatolicką z bogatą historią, sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący sercem parafii, zachwyca zarówno wiernych, jak i turystów swoim pięknem architektonicznym oraz duchowym klimatem. Codziennie odprawiane są msze święte – zarówno w dni powszednie, jak i niedziele – co pozwala na żywe uczestnictwo we wspólnocie modlitewnej.

Księża posługujący w parafii dbają o duchowy rozwój jej członków poprzez liczne inicjatywy duszpasterskie oraz liturgię mszy świętej celebrowaną z głębi serca. Kancelaria parafialna jest dostępna dla wszystkich potrzebujących wsparcia czy załatwienia spraw intencyjnych.

Rozpoczęcie nabożeństw odbywa się zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie internetowej kościoła oraz ogłoszeniach wywieszonych przy wejściu do domu bożego Jezusa Chrystusa. Parafia staje się miejscem spotkań nie tylko podczas niedzielnej liturgii, ale także codziennych modlitw i innych wydarzeń religijnych organizowanych przez lokalną społeczność wierzących.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *