Parafia św. Bartłomieja w Księżym Polu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Bartłomieja w Księżym Polu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Księżym Polu. Należy do dekanatu Kietrz diecezji opolskiej.

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Kietrz

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Bartłomieja w Księżym Polu – więcej informacji

Siedziba
Księże Pole

Wyznanie
katolickie

Diecezja
opolska

Dekanat
Kietrz

 

Parafia św. Bartłomieja w Księżym Polu – serce wspólnoty

Parafia św. Bartłomieja w Księżym Polu to parafia rzymsko katolicka o bogatej historii, sięgającej XVIII wieku. Znajdujący się tutaj kościół jest jednym z najważniejszych miejsc modlitwy i spotkań dla lokalnej wspólnoty parafialnej. Wnętrze świątyni zachwyca pięknymi freskami oraz zabytkowym ołtarzem, gdzie odbywają się regularne msze święte.

Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który wraz z wikariuszem dba o duchowe potrzeby wiernych, organizując liturgie, homilie oraz katechezy dla dzieci i młodzieży. Parafianie mają również możliwość przystępowania do sakramentów takich jak chrzest, bierzmowanie czy spowiedź.

Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku umożliwia załatwienie wszelkich spraw związanych z intencjami mszalnymi oraz innymi formalnościami kościelnymi. Parafia pw Świętego Bartłomieja angażuje się także w działalność charytatywną i wolontariat, organizując festyny parafialne oraz akcje wsparcia dla potrzebujących.

Wspólnota ta szczególnie aktywnie uczestniczy w obchodach świąt takich jak Adwent czy Wielki Post, przygotowując różnorodne wydarzenia religijne i edukacyjne mające na celu pogłębianie wiary i wspólnej modlitwy wiernych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *