Parafia św. Floriana w Stalowej Woli

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. św. Floriana w Stalowej Woli – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Stalowej Woli, należąca do dekanatu Stalowa Wola w diecezji sandomierskiej (dawny dekanat Stalowa Wola – Południe).

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Stalowa Wola

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Floriana w Stalowej Woli – więcej informacji

Siedziba
Stalowa Wola

Adres

ul. Floriańska 5
37-450 Stalowa Wola

Data powołania
1943

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
sandomierska

 

Parafia św. Floriana w Stalowej Woli – serce wspólnej modlitwy

Parafia św. Floriana w Stalowej Woli, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą 1938 roku. Kościół ten jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii, gdzie wierni gromadzą się na mszy świętej zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Każde rozpoczęcie mszy jest okazją do zanurzenia się w duchowości i zbliżenia do Jezusa.

Kościół znajduje się przy ulicy Piotra Skargi i stanowi ważne centrum życia religijnego dla mieszkańców miasta. Parafianie spotykają się tu nie tylko na liturgiach, ale również podczas różnych wydarzeń społecznych organizowanych przez parafię.

Kancelaria parafialna działa codziennie z wyjątkiem niedzieli, ułatwiając załatwienie wszelkich spraw związanych z życiem kościelnym oraz intencjami mszalnymi. Parafia angażuje swoich wiernych do aktywnego uczestnictwa we wspólnej modlitwie oraz żywo zachęca do udziału w różnorodnych formach posługi duszpasterskiej.

To miejsce tętni życiem dzięki zaangażowaniu wielu osób oddanych służbie Bogu i bliźnim – od księdza proboszcza po wolontariuszy dbających o dom Boży oraz stronę internetową kościoła informującą o bieżących wydarzeniach liturgicznych i inicjatywach społecznych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *