Parafia św. Franciszka z Asyżu i św. Jacka w Kędzierzynie-Koźlu-Cisowej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Franciszka z Asyżu i św. Jacka w Kędzierzynie-Koźlu – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kędzierzyn diecezji opolskiej w metropolii katowickiej, która została erygowana w 1941. Kościół parafialny zbudowany w latach 1988–1994 mieści się przy ulicy Aleksandra Fredry 36, w dzielnicy Cisowa, będącej częścią Kędzierzyna-Koźla[1].

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Kędzierzyn

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia św. Franciszka z Asyżu i św. Jacka w Kędzierzynie-Koźlu-Cisowej – więcej informacji

Województwo
 opolskie

Siedziba

Kędzierzyn-Koźle

Adres
ul. Aleksandra Fredry 3447-230 Kędzierzyn-Koźle

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Proboszcz
ks. Jacek Stanisław Potempa

Wspomnienie liturgiczne
17 sierpnia,4 października

 

Parafia św. Franciszka z Asyżu i św. Jacka w Kędzierzynie-Koźlu-Cisowej – duchowe serce wspólnoty

Parafia św. Franciszka z Asyżu i św. Jacka w Kędzierzynie-Koźlu-Cisowej, będąca parafią rzymskokatolicką, ma bogatą historię sięgającą początku XX wieku. Kościół został konsekrowany w 1923 roku i od tego czasu jest miejscem wspólnej modlitwy oraz spotkań parafian. Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który razem z wikariuszem prowadzi liczne msze święte, katechezy oraz sakramenty takie jak chrzest czy bierzmowanie.

Wspólnota parafialna aktywnie uczestniczy w życiu religijnym poprzez regularne msze święte oraz intencje mszalne składane przez wiernych. Parafianie mogą korzystać z kancelarii czynnej codziennie po liturgii, gdzie załatwią sprawy dotyczące sakramentów czy spowiedzi.

Kościół posiada piękną kaplicę oraz ołtarz główny, przy którym odbywa się każda homilia i ewangelia podczas niedzielnych mszy świętych. W zakrystii przygotowywane są wszystkie elementy potrzebne do celebracji liturgii.

Działalność charytatywna i wolontariat to ważne aspekty życia tej społeczności – organizowane są festyny parafialne oraz akcje pomocy potrzebującym podczas adwentu czy wielkiego postu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *