Parafia św. Franciszka z Asyżu w Jerzmankach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia świętego Franciszka z Asyżu w Jerzmankach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Zgorzelec[1], pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Zgorzelec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Jerzmankach – więcej informacji

Siedziba
Jerzmanki

Adres

Jerzmanki 48
59-900 Zgorzelec

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Zgorzelec

Wspomnienie liturgiczne
4 października

 

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Jerzmankach – serce duchowego życia

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Jerzmankach to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej początków XVII wieku. Kościół, który jest centralnym punktem parafii, został konsekrowany w 1620 roku i od tego czasu stanowi miejsce codziennej modlitwy oraz liturgii mszy świętej. Msze odbywają się tutaj zarówno dni powszednie, jak i w każdą niedzielę.

Księża posługujący wiernym dbają o duchowy rozwój wspólnoty poprzez organizowanie licznych inicjatyw religijnych oraz społecznych. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich chcących załatwić sprawy związane z życiem sakramentalnym czy intencją mszy.

Wierni mogą uczestniczyć we mszach na żywo, co pozwala na głębsze przeżywanie liturgii i bliskość Jezusa Chrystusa. Parafia stara się być domem dla każdego serca pragnącego rozpoczęcie nowego etapu duchowego życia poprzez modlitwę i obecność Boga we wspólnocie kościelnej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *