Parafia św. Jacka w Pogorzeliskach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jacka w Pogorzeliskach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży salezjanów. Erygowana w 1985[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chocianów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jacka w Pogorzeliskach – więcej informacji

Siedziba
Pogorzeliska

Adres

Pogorzeliska 21
59-140 Chocianów

Data powołania
22 stycznia 1985

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Edward Bugajski SDB

Wspomnienie liturgiczne
17 sierpnia

 

Parafia św. Jacka w Pogorzeliskach – serce lokalnej wspólnoty

Parafia św. Jacka w Pogorzeliskach to parafia rzymskokatolicka, która od lat stanowi centrum duchowe tej małej miejscowości. Kościół, który jest siedzibą parafii, został wybudowany w XIX wieku i od tego czasu służy wiernym jako miejsce modlitwy oraz liturgii mszy świętej. Codziennie odbywają się tam msze zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

W każdą niedzielę mieszkańcy gromadzą się na wspólnej modlitwie, aby celebrować liturgię i przyjąć Jezusa do swojego serca. Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub załatwienia spraw formalnych z księżmi.

Rozpoczęcie każdej mszy to czas pełen skupienia i intencji płynących prosto z domu Bożego do żywo uczestniczących wiernych. Parafia nie tylko organizuje nabożeństwa, ale również angażuje się aktywnie w życie społeczne pogorzeliskiej wspólnoty poprzez różnorodne inicjatywy charytatywne oraz wydarzenia kulturalne.

Dzięki zaangażowaniu księży oraz licznego grona wolontariuszy Parafia św. Jacka tętni życiem każdego dnia tygodnia, przynosząc pokój i nadzieję wszystkim swoim członkom.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *