Parafia św. Jacka w Straszynie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jacka w Straszynie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji gdańskiej, w dekanacie Pruszcz Gdański[1]. Parafia powstała z podziału Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim, na parafie św. Jacka w Straszynie, bł. Michała Kozala i parafie z kościołem XIV-wiecznym Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. Pierwszym proboszczem w straszyńskiej parafii był ks. Cezary Annusewicz, (obecnie proboszcz w par. św. ap. Piotra i Pawła w Gdańsku, Żabi Kruk). Parafia w Straszynie swoim zasięgiem obejmuje miejscowości: Straszyn, Goszyn, Arciszewo, oraz niewielka część Borkowa.

Diecezja: Archidiecezja gdańska
Dekanat: Dekanat Pruszcz Gdański

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 7:00, 15:00

 

Parafia św. Jacka w Straszynie – więcej informacji

Siedziba
Straszyn

Adres

ul. Poprzeczna 24
83-010 Straszyn

Data powołania
10 lutego 1982

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
gdańska

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *