Parafia św. Jacka w Szczytnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Jacka w Szczytnicy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej. Erygowana w 2008 roku.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jacka w Szczytnicy – więcej informacji

Adres
Tomaszów Bolesławiecki 9559-720 Raciborowice Górne

Data powołania

23 czerwca 2008

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Diecezja
legnicka

 

Parafia św. Jacka w Szczytnicy – historia i codzienne życie wiernych

Parafia św. Jacka w Szczytnicy to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XVII wieku. Kościół, będący sercem tej wspólnoty, został konsekrowany w 1680 roku i od tamtej pory służy wiernym nie tylko jako miejsce modlitwy, ale także spotkań społeczności lokalnej.

Codziennie odbywa się tutaj msza święta zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Szczególnie uroczyście obchodzone są niedziele oraz dni powszednie z ważnymi liturgiami ku czci Jezusa Chrystusa. Wierni mogą uczestniczyć nie tylko we mszy świętej na żywo, ale również składać swoje intencje modlitewne.

Kancelaria parafialna działa od poniedziałku do piątku i jest dostępna dla wszystkich potrzebujących duchowej pomocy lub porad księży. Parafia aktywnie angażuje się również w różnorodne inicjatywy społeczne oraz charytatywne na rzecz mieszkańców Szczytnicy.

Rozpoczęcie każdej liturgii poprzedza krótka modlitwa przygotowująca serca wiernych do pełnego uczestnictwa we mszy świętej. Księża z ogromnym zaangażowaniem prowadzą wszystkie ceremonie religijne oraz dbają o rozwój duchowy swojej wspólnoty.

Niedziela to dzień szczególny – wtedy kościół gromadzi najwięcej osób pragnących pogłębiać swoją wiarę poprzez udział we msze niedzielnej oraz inne formy nabożeństw organizowanych przez parafię.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *