Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnicy znajduje się w dekanacie Legnica Zachód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Wiesław Walendzik. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 8 grudnia 2002. Mieści się przy ulicy Grabskiego.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy – więcej informacji

Siedziba
Legnica

Adres

ul. Grabskiego 15
59-220 Legnica

Data powołania
8 grudnia 2002

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wezwanie
Świętej Jadwigi Śląskiej

 

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy – serce duchowe miasta

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy to parafia rzymskokatolicka, która ma bogatą historię sięgającą XIII wieku. Kościół, będący centralnym punktem tej wspólnoty, jest miejscem codziennej modlitwy i spotkań wiernych na mszy świętej zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Rozpoczęcie każdej liturgii odbywa się z pełnym zaangażowaniem księży oraz lokalnej społeczności.

Codziennie parafia oferuje możliwość uczestnictwa we mszy świętej oraz modlitwie intencji żywo płynących z serca wiernych. W kancelarii parafialnej można załatwić wszelkie sprawy związane z życiem religijnym domu parafialnego.

Wierni mogą liczyć na duchową opiekę podczas każdej liturgii niedzielnej oraz licznych wydarzeń organizowanych przez parafię ku czci Jezusa i jego nauk. Parafia stanowi nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także centrum życia społecznego dla mieszkańców Legnicy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *